Page 1 of 1
Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Thu Dec 09, 2004 12:50 pm
by STRATOJUHA
Niinpä niin! yksi metallin legenda on poissa. damagelantin keikalla oli joku hullu ammuskellut ja tappanut Dimebagin. Imperiumista löytyy lisätietoja.
REST IN PEACE
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Thu Dec 09, 2004 10:31 pm
by VariuS
ai siis hä kuka nevahood..
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Thu Dec 09, 2004 11:21 pm
by STRATOJUHA
VariuS wrote:ai siis hä kuka nevahood..
Ex pantera kitaristi
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Thu Dec 09, 2004 11:39 pm
by Figaro1
Luin tuon jutun ja kyllä se tosiaan totta on, kuulin muualtakin samaa. Sairasta touhua kyllä tuolla USAssa, ei voi muuta sanoa. En nyt voi sanoa että olisin ihan murtunut mutta kyllä tuo hitto vieköön silti säväytti.
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Fri Dec 10, 2004 12:07 am
by SirJuzzi
Imperiumin foorumista löytyi linkki toiseen foorumiin jossa oli viesti sanoen kaiken olevan lavastettua mutta toivottiin juorujen leviävän jotta Damageplan saisi huomiota. Ota nyt sitten selvää mikä on totta mikä ei. Se on kuitenkin varmaa, että jos Dimebag on kuollut, hän on sankari. Muutoin hän on median kautta kusettava paskiainen.
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Fri Dec 10, 2004 12:25 am
by Figaro1
http://www.damageplan.com/
Kyllä tuon perusteella voi jo toivotella Dimelle hyviä sooloja taivaaseen.
Vitun ikävä juttu.
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Fri Dec 10, 2004 3:05 pm
by shaz
Ei.. ei yhtään hyvä homma. Pikku järkkis iski kun ton kuulin ekan kerran. Perseelleen hoidettu turvatarkastukset kun noin pääsi käymään. R.I.P Dimebag..

Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Fri Dec 10, 2004 3:41 pm
by Mormegil
R.I.P. minunkin puolestani.
Vaikka en ole koskaan Panterasta tai Damageplantista pitänytkään, on minulla sentään jonkinlainen käsitys kuinka merkittäviä Dimebag ja Pantera ovat omassa genressään olleet.
SirJuzzi wrote:Imperiumin foorumista löytyi linkki toiseen foorumiin jossa oli viesti sanoen kaiken olevan lavastettua mutta toivottiin juorujen leviävän jotta Damageplan saisi huomiota. Ota nyt sitten selvää mikä on totta mikä ei. Se on kuitenkin varmaa, että jos Dimebag on kuollut, hän on sankari. Muutoin hän on median kautta kusettava paskiainen.
Tottahan sen siis täytyy olla, kun jollakin foorumilla on ollut VIESTI jossa niin sanotaan.
Kuinka ihmiset oikein jaksavat keksiä ja pohtia noita salaliittoteorioita... Yksi säälittävimmistä asioista joita tiedän.
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Fri Dec 10, 2004 9:50 pm
by Figaro1
En nyt huomioi Stratoon liittyviä Stratosfearin salaliittoteorioita koska ne on jo mitätöity mutta kyllähän esim vuonna 1985 eräs bändi nimeltä Twisted Sister laittoi levitykseen tiedon että laulaja Dee Snider on kuollut. "Kumma kyllä" levymyynti kasvoi ja seuraavakin levy myi hyvin.
Sitten hieman myöhemmin, aivan out of the blue Dee itse ilmoitti että bändi on hajonnut ja hänen sooluransa käynnistyy. Kuten olen joskus sanonutkin, on mielestäni kovin outoa että median välityksellä saa pissata ihmisten silmiin ihan vapaasti.
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Fri Dec 10, 2004 10:23 pm
by Pentelesh
shaz wrote:Ei.. ei yhtään hyvä homma. Pikku järkkis iski kun ton kuulin ekan kerran. Perseelleen hoidettu turvatarkastukset kun noin pääsi käymään. R.I.P Dimebag..

Itseasiassa, siellä venuella ei tainnut olla minkäänlaisia turvatarkastuksia. Mänttilässä ainoastaan isoimmissa paikoissa on hyvät turvajärjestelyt, mutta noissa pienissä ei ole juuri mitään.
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Sat Dec 11, 2004 7:27 pm
by tosise8
Ei osaa sanoa muuta kuin järkyttävää...
Re: Dimebag Darrell ammuttu!
Posted: Sat Dec 11, 2004 7:46 pm
by skar
Ampuja kuulemma oli syyttäny Dimebag Darrellia panteran "hajoamisesta" ennen kuin oli sen ampunu. kolme muuta sivullista oli kanssa kuollu ennen kuin poliisit oli ampunu tappajan
R.I.P
