Musiikkivideot takaisin!
Posted: Mon Jan 17, 2005 5:33 pm
Miksi Straton musavideoita ei ole ollut pitkään aikaan saatavilla näiden sivujen kautta? Toivoisin niinkuin varmaan monet muutkin tällää, että ne tulisi jälleen fanien saataville.
forum.stratovarius.com
https://forum.stratovarius.com/
Mitä? 4 vuotta vanha dvd!Skyggeboy wrote:Niin, olisihan se hyvä jos niitä vois ladata Straton sivuilta, mut kyllä ostan sen DVD:n sitten kun ilmestyy.
Eri asia jos tarkoitat sitä nyt puitavaa DVD:tä, jota ollaan nauhoitettu muistaakseni vuonna 2003 ja joka nyt odottaa julkaisua sen oikeusprosessin kanssa (josta oli juttu Ilta-Sanomissa jokunen aika sitten). Infinite Visionshan ei sisällä kaikkia Stratovariuksen videoita ja onhan vielä Eagleheart tehty tuon julkaisun jälkeen.stratowiruz wrote:Ostamalla bändin DVD/VHS julkaisu, saat kaikki videot ja paljon muuta paremmalla laadulla!
Jos hän tarkoittaa myös sitä uutta.Mitä? 4 vuotta vanha dvd!
IceBreakr on kyllä oikeassa että Infinite Visionshan ei sisällä kaikkia Stratovariuksen videoita. Ja tässä on kaikki videot mitä Stratovarius on tehny ja Stratovariusen virallisella sivulla: "Mistä lauluista Stratovarius on tehnyt videon?IceBreaker wrote:Eri asia jos tarkoitat sitä nyt puitavaa DVD:tä, jota ollaan nauhoitettu muistaakseni vuonna 2003 ja joka nyt odottaa julkaisua sen oikeusprosessin kanssa (josta oli juttu Ilta-Sanomissa jokunen aika sitten). Infinite Visionshan ei sisällä kaikkia Stratovariuksen videoita ja onhan vielä Eagleheart tehty tuon julkaisun jälkeen.stratowiruz wrote:Ostamalla bändin DVD/VHS julkaisu, saat kaikki videot ja paljon muuta paremmalla laadulla!
Kiitos, mutta muuten anteeksi tietämättömyyteni. Nimittäin onko tuo Distant Skies (live video) samasta Tavastian pätkästä, joka on Infinite visionsilla vai nauhoitettu jossakin muualla? Sekä onko I Walk to My Own song-videota saatavilla millään Stratovariuksen julkaisulla? Kenties sen shaped-sinkulla?topinyg12 wrote: IceBreakr on kyllä oikeassa että Infinite Visionshan ei sisällä kaikkia Stratovariuksen videoita.
Distant Skies (live video)
I Walk To My Own Song tehtiin Infinite Visionsin jälkeen. Itse haluaisin nähdä Future Shock-videon.
Palvelin, joka hostii noita videopätkiä on kaatunut, muuttanut taikka muuten vaan perseestä, ja strato.comin ylläpito kun on mitä on niin...Heksaboy wrote:Miksi Straton musavideoita ei ole ollut pitkään aikaan saatavilla näiden sivujen kautta? Toivoisin niinkuin varmaan monet muutkin tällää, että ne tulisi jälleen fanien saataville.
Katselin äsken kokeeksi mitä kuuluu video-osastolle ja hämmästyin: Videot ja myös MP3:set olivat tulleet takaisin!VariuS wrote:Palvelin, joka hostii noita videopätkiä on kaatunut, muuttanut taikka muuten vaan perseestä, ja strato.comin ylläpito kun on mitä on niin...![]()
Mutta ehkäpä vielä joskus, kukaties?
Juu, mulla tulee ton biisin kans toi ongelma. Kaikki muut videot pystynkin lataamaan. Mutten sitä. Harmi...Hittolainen, mikä mättää kun kaikki muut videot lähtee latautumaan, mutta IWTMOS ei suostu yhteistyöhön, linkki heittää aina troubleshooting-sivulle...muilla samaa onkelmaa??!
En tienny että jannut on videoinu Speed of Lightin muuten kuin livenä.topinyg12 wrote: IceBreakr on kyllä oikeassa että Infinite Visionshan ei sisällä kaikkia Stratovariuksen videoita. Ja tässä on kaikki videot mitä Stratovarius on tehny ja Stratovariusen virallisella sivulla: "Mistä lauluista Stratovarius on tehnyt videon?
Future Shock
Against the Wind
Distant Skies (live video)
Fire Dance Suite (Timo Tolkin sooloalbumilta)
Speed of Light
The Kiss of Judas
Black Diamond
SOS
Hunting High and Low
Million Lightyears Away."
Eagleheart ja I Walk To My Own Song tehtiin Infinite Visionsin jälkeen. Itse haluaisin nähdä Future Shock-videon.
Eivät ne olekaan. Kun Episode suoltui pihalle, Lista Top 40 -ohjelmassa hemmot veti sen playbackinä paikanpäällä. Sittemmin olivat Jyrkissäkin vierailemassa ja videota ei näytetty kun ei ollut mitä näyttää. Liekö sitten jälkeen päin (vuosien jälkeen) kursineet jotain häröilyä kasaan biisin taustalle.shaz wrote: En tienny että jannut on videoinu Speed of Lightin muuten kuin livenä.
Ei kyllä minulla toimi Firefoxinkaan kanssa, jostain syystä aina joudun tuolle troubleshoot-sivulle, missäköhän sitten vika on .The Enigma wrote:Ei tuo videoiden lataaminen onnistunut minullakaan kun Internet Explorerilla yritin, mutta Firefoxia käytellen sain kaikki muut paitsi IWTMOS:n jonka linkitys ilmeisesti on kaputt.
En usko. Jos olisi se, olisi varmaan ollu kokonaisena ja parempi kuvan/äänen laatu. Latasin eMulella jonku straton fan club videon jolla oli distant skies, japanissa kai nauhotettu luulisin että se on se vaikka se onkin nauhotettu joskus '98-99.IceBreaker wrote:/quote]Kiitos, mutta muuten anteeksi tietämättömyyteni. Nimittäin onko tuo Distant Skies (live video) samasta Tavastian pätkästä, joka on Infinite visionsilla vai nauhoitettu jossakin muualla? Sekä onko I Walk to My Own song-videota saatavilla millään Stratovariuksen julkaisulla? Kenties sen shaped-sinkulla?