Page 1 of 1

Kotipelto Ratinaan

Posted: Sat Jul 15, 2006 5:55 pm
by Staga
Kaikki tietää, että Kotipelto osaa laulaa - ja hyvin. Osaako mies pelata myös jalkapalloa? Näe ja koe se itse Ratinassa 5.8. Tilaisuudesta lisää http://jalkapallo.koovee.fi/hyv/index.php Kaikki tuotto TAYS:n Lastenklinikan hyväksi.

Lipputiedustelut / varaukset: jalkapallo@koovee.fi

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Sun Jul 16, 2006 9:31 pm
by Starelma
Oioi, onpas kivaa, Tampereella tapahtuu. Nojoo, mielenkiintoinen juttu, en kyllä tiedä, josko ihan menijäksi irtoaa, kun tuo jalkapallo ei ole niitä huippu kiinnostuksenkohteita, mutta ihan kiva.

Kyllä tämä Strato-foorumi sitten on vaan niin mahti tietolähde. Pitäisi taas käydä useammin.

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Sun Jul 16, 2006 10:23 pm
by Staga
Kotipelto nousee lauteille kanssa kuningas jalkapallon jälkeen :)

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Sun Jul 16, 2006 10:29 pm
by saiila
Vai että tälläisessäkin mr. Kotipelto mukana. Hieno homma! :)

Mahtaisikohan sitä saada itsensä Tampereelle kiskottua katsomaan miten jalkapallo Timon jalkoihin sopii.

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Sun Jul 16, 2006 10:33 pm
by Stratofanius
Ei taida olla oikein olla mahdollisuuksia tuonne raahautua, välimatka on "hieman" pitkä täältä korvesta :roll:

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Sun Jul 16, 2006 11:11 pm
by BERTA
Sorry! can somebody translate something?Please? :cry:
I dont undertand...and i would like.. :( :)
Thanks in advance.
BERTA

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Mon Jul 17, 2006 6:20 pm
by Figaro1
Kotipelto's own band is playing a show in Tampere, Finland 5th august and this thread is about that gig.

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Mon Jul 17, 2006 8:23 pm
by Stratofanius
Indeed

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Mon Jul 17, 2006 8:54 pm
by Tulikaarme
Aijai, osuupa sopivasti samoihin aikoihin Ankkarockin kanssa. :? Mutta toisaalta, rahat menevät hyvään tarkoitukseen, ja välimatka on lyhyempi, joten ei sitä tiedä, vaikka menisinkin. Etenkin, kun aikoinaan ketutti, kun missasin sen salibandy/sählyottelun, johon Kotipelto myöskin osallistui. :P

Kumminkin, hienoja nämä tämmöiset. 8)

EDIT: Hmm, onkohan muuten tuolla Timon esiintymisellä Glorious-kappaleella jotain tekemistä asian kanssa?

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Mon Jul 17, 2006 9:28 pm
by kaisa
Figaro1 wrote:Kotipelto's own band is playing a show in Tampere, Finland 5th august and this thread is about that gig.

I don't think it is Kotipelto's own band - the www-site says:

"Ravintola Amarillo & Yökerho Ilves:
n. 21:00 Sami Hintsanen ja Timo Kotipelto (Stratovarius). Bändinä Louie Lee & Heittotähdet."


I wonder what kind of songs Timo is going to sing there... Does anybody know about Hintsanen and L.L. & Heittotähdet??

- Kaisa

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Mon Jul 17, 2006 10:09 pm
by BERTA
Figaro1 wrote:Kotipelto's own band is playing a show in Tampere, Finland 5th august and this thread is about that gig.
Thanks a lot!
And as i said,thanks Kaisa.. :wink: :wink:

BERTA

Re: Kotipelto Ratinaan

Posted: Wed Aug 09, 2006 1:44 pm
by one of these guys...
nyt ottaa päähän ja pirusti kun en voinut tänne raahautua aikaisemmin...