magyar stratofanok topicja

This forum is for languages besides English and Finnish. This forum is not moderated so if you have problems in this board, we can't help you.
finnlandia
Sr. Member
Posts:1082
Joined:Thu Jul 05, 2007 10:56 am
Location:Hungary,Tatabanya
Contact:
Re: magyar stratofanok topicja

Post by finnlandia » Sun Mar 15, 2009 4:48 pm

Én még ebédeltem itthon és közben fájdult meg a másik fogam. Holnap megnézetem. Biztos az is lyukas. Úgyhogy nem mentem. De még gyógyszer sincs itthon. Úgy szenvestem ki a fájdalom végét.


Én csak Joachim Canst hallgattam mikor youtuben voltam.


Ó igen március 15.-e már nem csak a Nemzeti ünnep miat fontos.

Írtam már Timonak gratulációs levelett és kívántam születés napot de nem látok esélyt rá hogy vissza ír.

Gondolom sok dolga van így is.

User avatar
majakka
Member
Posts:123
Joined:Tue Nov 18, 2008 8:24 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by majakka » Mon Mar 16, 2009 12:47 pm

Finnlandia gondolok Rád :? én is megszenvedtem a múltkor. Kitartás!!!

Szerintem annyi levelet kap, ha mindenkinek válaszolna egész nap ott ülhetne a gép előtt :lol:
"I am eager and wakeful, I am a stranger in a strange land.
Thy breath comes to me whispering an impossible hope."
"I forget, I ever forget, that the gates are shut everywhere in
the house where I dwell alone!"

User avatar
Kyra
Sr. Member
Posts:558
Joined:Sun Nov 09, 2008 1:56 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by Kyra » Mon Mar 16, 2009 2:42 pm

Ezért aztán nekem eszembe sem jut levelet írni. :D

Annyira hétfő van..... :roll: Reggel még tudtam volna aludni. Akár még most is. :D
Sajnos, dolgoznom kell. :?

finnlandia
Sr. Member
Posts:1082
Joined:Thu Jul 05, 2007 10:56 am
Location:Hungary,Tatabanya
Contact:

Re: magyar stratofanok topicja

Post by finnlandia » Mon Mar 16, 2009 5:56 pm

Nos, túl éltem !! És remélem már nem kell vissza mennem.

Most a körslagetben Hanna kórusa nyert.

Az énekesnő nem a rock és metál képviselője de a kórusa nagyon jó volt. Ő is megtalálta a kásztingnál a jó hangú énekesek.

És a svéd nyelv is érdekes.

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Re: magyar stratofanok topicja

Post by paczal » Mon Mar 16, 2009 9:56 pm

Sziasztok! Hogy telt az ünnepetek? Kyra, milyen volt a koncert?

-mi a kedvenc strato-albumotok/számotok?
-milyen zenekarokat hallgattok még (hazai és külföldi)?
-mit szóltok a Tolkki-féle RR-hoz?
Ha vmiröl már volt szó a fórumon, szóljatok rám, átolvasom figyelmesebben!

User avatar
majakka
Member
Posts:123
Joined:Tue Nov 18, 2008 8:24 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by majakka » Mon Mar 16, 2009 10:36 pm

Kyra, ezek szerint jó volt a koncert :D Mesélj majd. Próbálj pihenni. :)


Paczal, sajnos most nem voltam Nemzeti ünnepségen, mert nem voltam Magyarországon.

Strato album/dal. Hm... most megfogtál. Az egészet egybevéve nagyon szeretem, nehéz választani. De legyen.

Album: Episode, Intermission

Dal: Keep the flame, Season of change, The abyss of your eyes, Infinity, Night time eclipse, Soul of a vagabond, Dream with me, Playing with fire, 4000 rainy nights, A million light years away.... talán ezek amik igazán a gyengéim.

Külföldiek: Nightwish, Brother Firetribe, Kotipelto, Tarja Turunen, Hammerfall, Iron Maiden, Scorpions, Styx, Altaria, Edguy, Avantasia... + finn nyelvű bandák

Hazaiak: Pokolgép+Kalapács, Deák Bill Gyula, Lord, Ossian

A Tolkki féle RR... az album vagy a banda?

Te is mesélj kicsit magadról :)
"I am eager and wakeful, I am a stranger in a strange land.
Thy breath comes to me whispering an impossible hope."
"I forget, I ever forget, that the gates are shut everywhere in
the house where I dwell alone!"

User avatar
Kyra
Sr. Member
Posts:558
Joined:Sun Nov 09, 2008 1:56 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by Kyra » Tue Mar 17, 2009 1:04 am

Ó, Majakka, a pihenés nem nekem való. :lol:

Nagyon jó volt a koncert, ahogy szokott. :D Előtte Waszlavik volt, nem a kedvencem, de sokkal jobb volt, mint a múltkor az Ezüstpatak. :roll: :D A Körcsarnokban volt, ahogy mindig :D , nem szoktunk lemenni a dühöngőbe, a legfelső sorban ültünk, onnan jól látunk, minket nem rugdosnak hátba, legfeljebb mi, az előttünk ülőket. :lol: Előttem egy kétajtósszekrény pasi ült, úgyhogy azért vigyáztam. :lol: Sokan voltak. Előttünk ült egy család, két gyerekkel, a nagyobbik is ovis korú volt, a pici szerintem egy éves körüli volt. Jól bírta. :D

Kedvencekről majd holnap, vagyis ma :D , mert már ráalszom a billentyűkre. :D

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Minden, amit rólam tudni akartatok, vagy nem :D

Post by paczal » Tue Mar 17, 2009 1:19 am

Közel 20 éves, keresztyén, nemzeti érzelmű fiú vagyok. Debrecenben tanulok. Református lelkész szeretnék lenni.
kb. 12 éves koromban kezdtem megszeretni a rockzenét, előtte nyálas popzenét hallgattam, amit akkoriban játszottak a rádiók:). Ma főleg power metalt vagy folk-metalt hallgatok. Szeretem a szenvedélyes gitárszólókat és a zúzós riffeket, és nagyon szeretem a lírai számokat. A Stratovariust kb. 6-7 éve ismerem, és egyre jobban tetszik. Nagyon várom az új albumot, kiváncsi vagyok, milyenek lesznek Tolkki nélkül.
Kedvenceim: Strato, Hammerfall, Scorpions, Kotipelto, Judas Priest, Apocaliptica, Queen, Helloween
Itthon: Ossian, Dalriada, Lord, Hard, Kalapács stb.
Meg tudom érteni, hogy nehéz kedvenc albumot megnevezni, mindegyiken vannak nagyon jó számok, nekem a Dreamspace azért áll közelebb a szívemhez, mert azt ismertem legelőször.
Dalok, amik nagyon tetszenek: Will my soul ever rest in peace? Season of change; Years go by; Tears of ice; Before the winter; Season of faith's perfection;
Eyes of the world; Hold on to your dream; Hunting high and low; Walk to my own song; Cold winter nights- na jó, nem írok most többet. Ez am mindig változik, mikor melyik tetszik jobban.
Tudom, majakka, hogy azt mondtad 'kicsit'. Ne haragudjatok :oops:

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

RR

Post by paczal » Tue Mar 17, 2009 1:29 am

Elsősorban a bandára gondoltam,úgy általában, de az albumra is (a Kotipelto féle RR-felvételek jobbak-é vagy a vendégzenészekkel feljátszott anyag). Nekem bejön Sammet és Kiske hangja is, bár jelenleg Kotipelto a kedvenc hangom.

User avatar
majakka
Member
Posts:123
Joined:Tue Nov 18, 2008 8:24 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by majakka » Tue Mar 17, 2009 3:01 am

Kyra, irigyellek ám most a Kárpátia konci miatt :D

Paczal, mintha én nem kisregényt írtam volna :lol:

A bandát nem hallottam elégszer ahhoz, hogy véleményt tudjak mondani róla. Pótolom.

Nos az album... hát hogy is mondjam. Számomra az egyetlenegy kakukktojás a lemezek közül. A számok egész jók. Sammet jöhet, Kiskét nem szeretem.(személyes vélemény, bocsánat, egyenes ember vagyok). A Kotipeltos változat? Hm... Azt csak egyszerűen "nem értem"! Kövezzetek nyugodtan, de szerintem gyenge. Őt "ismerve" maximalista, ez mégis egy olyan anyag, ahol jónéhányszor csúszkál és ki van húzva a hangja (ráadásul rohadt sz#rul). Amit nem igazán értek, mert ugye a stúdió arra való, hogy addig énekeljen amíg jó nem lesz, minél kevesebb technikára legyen szükség. Az előző lemezeknél ez a dolog teljesen rendben volt. Itt nem igazán értem mi történhetett a felvételnél. Nekem egy kicsit olyan mintha első feléneklés után kizavarták volna és a jó öreg technikával befejezték volna a számokat.

Nah… jól elmentem a lényegtől. Szóval nem túl sűrűn hallgatom.
"I am eager and wakeful, I am a stranger in a strange land.
Thy breath comes to me whispering an impossible hope."
"I forget, I ever forget, that the gates are shut everywhere in
the house where I dwell alone!"

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Re: magyar stratofanok topicja

Post by paczal » Tue Mar 17, 2009 9:40 am

Szerintem is meglepően gyenge a Kotipelto-s változat, de biztos még a korai fázisában jártak a felvételek. Gondolom, újra feljátszották volna az egészet, ha együtt maradnak.

User avatar
majakka
Member
Posts:123
Joined:Tue Nov 18, 2008 8:24 pm
Location:Hungary

http://www.youtube.com/watch?v=PclB1KRhfWI

Post by majakka » Tue Mar 17, 2009 2:02 pm

Igen, valószínűleg korai fázisban jártak a felvételek. Ezt figyelembe véve sem tartottam korrektnek piacra dobni a gyenge Kotis változatot, utána pedig a jobban elkészített vendégzenészes változatot. Nem mondom ki, hogy ez volt a cél, de várható volt, hogy mindenki azt mondja, hogy az utóbbi sokkal jobb...

Nah... és még mielőtt azt gondolnád, hogy nem szeretem Tolkkit. Nem így van. Nagyon is szeretem. Nálam gitárosok közül Ő a No1. Hiányozni fog. Nem tudom az új srác milyen lesz. A korábbi játékait hallgatva nagyon jónak tűnik, csak jobban szeretem a "tisztább" szólókat, nekem kicsit furcsa, hogy sokat hajlítgat bennük. Majd kiderül.

Írtad, hogy szereted a szenvedélyes gitárszólókat... csak nem gitározol? :) Vagy csak úgy az áll közel Hozzád?

Református lelkész? Igazán szép cél... én evangélikus vagyok, nagyon közel áll hozzám ez az egész. Erről csak ennyit, mert úgy tudom vallási témák tilosak a fórumokon, bár talán itt nem moderálnak :D

Látod, simán kihagytam a Will my soul ever rest in peace-t. A Tears of ice-t is, pedig az volt a legelső dal amit hallottam. Jajj de nagyon szeretem is énekelni. Csak senki ne hallja :lol:
"I am eager and wakeful, I am a stranger in a strange land.
Thy breath comes to me whispering an impossible hope."
"I forget, I ever forget, that the gates are shut everywhere in
the house where I dwell alone!"

User avatar
Kyra
Sr. Member
Posts:558
Joined:Sun Nov 09, 2008 1:56 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by Kyra » Tue Mar 17, 2009 6:03 pm

Szerintem, fel lehet sorolni az összes albumot és dalt. :D
Ha mégis választani kellene, talán a Visions és az Infinite albumokat emelném ki.

Na, a daloknál még nehezebb a helyzet: Forever, Season of change, Coming home, S.O.S., Mother Gaia, A million light years away, Eagleheart, Soul of a Vagabond, The land of ice and snow..... és a többi. :D

A külföldiek közül a kedvenceim: természetesen a Stratovarius :D , Kotipelto, Edguy, Hammerfall, Dionysos, Nickelback.....

Magyarok közül: Edda, Republic, Pokolgép és Kalapács, Mester Tamás és mostanában Majakka hatására többször is hallgatok Lordot. :D

Paczal, hogyan választottad a lelkészi hivatást? (Remélem, ez még nem túl vallási téma. :)) Van egy ismerősöm, akinek a férje lelkész, nekem először furcsa volt, mert én római katolikus vagyok és nálunk egész más......

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Re: magyar stratofanok topicja

Post by paczal » Tue Mar 17, 2009 7:24 pm

Ezt a vallási téma-dolgot nem nagyon értem. Finnországban tiltják a fórumon? Na mindegy, amíg nem sért senkit, addig szerintem beszélhetünk róla. Nagy hatással voltak rám gyerekkoromban bizonyos általam ismert lelkészek, tetszett az életmódjuk. (Ez nem minden lelkészre igaz sajnos, és ez rontja az egyház hitelét is, de ebbe nem akarok belemenni, és nem akarok ítélkezni sem.) Ennek ellenére sokáig nem akartam lelkész lenni, mert nagy felelösséggel jár, és úgy gondoltam, hogy nem vagyok rá alkalmas, és máshogy is lehet szolgálni Istent( ezt most is így gondolom). Amikor mégis emellett döntöttem, akkor az volt bennem, h önmagában senki sem alkalmas, de Isten segítségével minden lehetséges. Azóta nem bántam meg...még hosszú út áll elöttem, sokat kell változnom, de bizom abban, Aki elhívott.
Igen a római katolikusoknál egészen más, sok dolog, pl. a cölibátus :) Ezt nem szívesen válalnám, de nem is értem, miért van.
Azt hiszem, a megrögzött szörszálhasogatók ráfognák erre a hozzászólásra, hogy nyomokban vallási témát is tartalmaz:), úgyhogy egyellőre ennyit írok. De szívesen várom az ezzel kapcsolatos véleményeteket, vagy kérdéseteket akár magánüzenet formájában is.

finnlandia
Sr. Member
Posts:1082
Joined:Thu Jul 05, 2007 10:56 am
Location:Hungary,Tatabanya
Contact:

Re: magyar stratofanok topicja

Post by finnlandia » Tue Mar 17, 2009 7:48 pm

Szia Paczal!! Holnap én is leírom a kedvenceimet a strató dalokból.

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Re: magyar stratofanok topicja

Post by paczal » Tue Mar 17, 2009 9:46 pm

Sajnos nem tudok gitározni :(
Van egy akusztikus gitárom, de még akkordozni sem tudok rendesen. Be kell érnem a hallgatással.

User avatar
Kyra
Sr. Member
Posts:558
Joined:Sun Nov 09, 2008 1:56 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by Kyra » Tue Mar 17, 2009 11:38 pm

Azért kíváncsi lennék, amint Jens az egyéb nyelveken írt hozzászólásokat olvasgatja és moderálja. :lol: :lol:

Úgy sejtem, nem a hitről való beszélgetés nemkívánatos a fórumon, hanem a másik ember sértegetése, esetleg a hite miatt. Ami teljesen érthető, nemcsak itt, mindenhol.

Paczal, szép és tényleg nehéz hivatást választottál.

Ha van gitárod, akkor csak meg kell tanulni rajta játszani. :D

User avatar
majakka
Member
Posts:123
Joined:Tue Nov 18, 2008 8:24 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by majakka » Wed Mar 18, 2009 12:46 am

Paczal, úgy tudom a vallás és a politika mindenhol tiltva van valamilyen szinten, bár fórumszabályzat válogatja. De úgy láttam, hogy itt nem moderálnak, úgyhogy tőlem aztán beszélhetünk róla. Ha valaki majd le akarja harapni a fejünket, akkor majd abbahagyjuk. Bár én azt hiszem inkább privit fogok Neked írni, mert ide nagyon hosszú lennék.

Bizony ám, tessék megtanulni gitározni :D Alap akkordozásig nem olyan vészes eljutni. Ne add fel, csodálatos dolog hangszeren játszani :)

Kyra, örülök, hogy megy a Lord :)
"I am eager and wakeful, I am a stranger in a strange land.
Thy breath comes to me whispering an impossible hope."
"I forget, I ever forget, that the gates are shut everywhere in
the house where I dwell alone!"

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Re: magyar stratofanok topicja

Post by paczal » Wed Mar 18, 2009 4:10 am

Igazatok van, nagyon klassz dolog lehet hangszeren játszani, irigylem azokat, akik tudnak. az a baj, hogy nincs kitartásom. De majd igyekszem. A barre akkordok eyelőre kifognak rajtam.

User avatar
majakka
Member
Posts:123
Joined:Tue Nov 18, 2008 8:24 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by majakka » Wed Mar 18, 2009 3:29 pm

Na azt elhiszem... nyugi, csak 2 hétig fáj, utána már ott lesz a bőrkeményedés az ujjadon és megy mint a karikacsapás. :D Nagyon szép gitáros új énekek vannak ám :wink: Fémhúros a hangszered?

Sajnos én abbahagytam a gitározást, már nagyon ritkán veszem a kezembe. A zongorázás rovására ment. A bal kezem túl merev volt a húrszorítás miatt és a billentyűs kíséreteknél hamar begörcsölt. Választanom kellett...
"I am eager and wakeful, I am a stranger in a strange land.
Thy breath comes to me whispering an impossible hope."
"I forget, I ever forget, that the gates are shut everywhere in
the house where I dwell alone!"

finnlandia
Sr. Member
Posts:1082
Joined:Thu Jul 05, 2007 10:56 am
Location:Hungary,Tatabanya
Contact:

Re: magyar stratofanok topicja

Post by finnlandia » Wed Mar 18, 2009 6:39 pm

Nekem is tetszik minden album. A dalok közül nincs kedvencem. Egyformán szeretem mindegyiket. Nem tudok választani.

Hazai bandákközül inkább a Junkies, Ossian, Depresszió, Kárpátia, Zorall, Kalapács, Ektomorf,


Külföldiek közűl: The rasmus, kotipelto, Sonata Arctica, Stratovarius,Apulanta, Uniklub, és még sorolhatnám a finn bandákat. A finn nyelvű bandákat. Hammerfall, stb.

Ha valakit érdekel akkor én is elárulom hogy katolikus vagyok.


Szeretem a gitárt de én inkább szintetizátoroznék vagy dobolnék.

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Re: magyar stratofanok topicja

Post by paczal » Sun Mar 22, 2009 11:28 pm

sziasztok! Hogy telt a hétvégétek?

Igen, fémhúros.

Milyen nyelveken beszéltek? Hogy álltok a finnel? Ha jól tudom Majakka és Finnlandia, ti beszélitek, vagy tanuljátok.
Voltatok-e Finnországban, hányszor, mennyi ideig?

User avatar
Kyra
Sr. Member
Posts:558
Joined:Sun Nov 09, 2008 1:56 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by Kyra » Mon Mar 23, 2009 10:24 pm

Jól eltűntünk mindannyian. 8)

Paczal, nálam a hétvégéknek a közös tulajdnonsága, hogy gyorsan eltelnek. :lol: Ahogy most is. :?

Én mindig irigyeltem azokat, akik tudnak gitározni (vagy zongorázni, de inkább a gitár tetszett), de sajnos sosem tanultam semmilyen hangszeren játszani. És botfülem van, bár Majakka ezt nem hiszi el. :D

A bemutatkozás részünkről elmaradt, nos, rólam csak annyit, hogy lélekben vagyok fiatal, korban már nem annyira. :D Bár, a fórumon nem én vagyok a legidősebb. :D A lányom közel annyi idős, mint Te. :)
Mindig is a rockzenét szerettem, ez az évek során sem változott és még mindig szeretek koncertekre is járni. :)

A szombat este moziban voltunk a lányommal, a Watchmen-t néztük meg..... nem annyira az én kedvemért mentünk, :D de annyira nem volt rossz a film. :) Utána gyalog jöttünk haza, mert soká jött volna a busz, egy óra 20 perces séta volt a mozitól hazáig. :D

Én finnül nem beszélek, angolul sem igazán, inkább csak tanulom. :D Sajnos, a finn tanulása már nem fér bele az időmbe, pedig tetszik a nyelv. :)

Na, én bepótoltam az elmaradásomat. :lol:

Ja, és azt írják, hogy az egyéb nyelveknél nincs moderálás, ha valakinek gondja van, kérjen segítséget. Úgyhogy, arról beszélünk, amiről akarunk. :D Eddig is arról beszéltünk. :D

User avatar
majakka
Member
Posts:123
Joined:Tue Nov 18, 2008 8:24 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by majakka » Tue Mar 24, 2009 4:36 pm

A hétvége főleg munkával telt... de vasárnap voltak itt anyáék, nagyon örültem. Neked hogy telt? :)

Volt egy nyárnyi discos időszakom úgy 15 éves korom táján :D Aztán szinte csak népdal, népzene. Aztán jött a rock és a metál. Az első koncertem Republic volt még anno a BS-ben :D

Engem is jobban vonzott a gitár, de rájöttem, hogy a billentyűs hangszeren sokkal jobban ki tudom fejezni magamat...

Angolul talán már nem veszek el. A finnt kb olyan középhaladó szinten beszélem. Sokkal inkább azt ami rám ragadt, sok nyelvtani elemet pótolni kell még. Sajnos mostanában nem sok időm jut rá... pedig nagyon szeretem.

Szoktam járni Finnországba. Az elmúlt években főként a zenésztalálkozók miatt mentem, most már van onnan egy kis munkám is, úgyhogy viszonylag sűrűn megyek.

Kyra, persze, hogy nem hiszem el :D
"I am eager and wakeful, I am a stranger in a strange land.
Thy breath comes to me whispering an impossible hope."
"I forget, I ever forget, that the gates are shut everywhere in
the house where I dwell alone!"

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Re: magyar stratofanok topicja

Post by paczal » Tue Mar 24, 2009 9:09 pm

Kyra, soha nem késő elkezdeni hangszeren, vagy nyelveken tanulni (bár nekem egyikben sincs sok sikerélményem :D ).
A lányodnak van barátja? :)
Komolyra ferdítve a szót, mit tanul a főiskolán?

Majakka, milyen munkád van Finnországból?

Az én hétvégém teljesen pihenéssel, úgy is mondhatnám, h haszontalanul telt. Egy nappal meg is toldottam, pénteken nem mentem előadásra, mert előtte filméjszakát tartottunk :).

User avatar
Kyra
Sr. Member
Posts:558
Joined:Sun Nov 09, 2008 1:56 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by Kyra » Wed Mar 25, 2009 1:13 am

Paczal, mit néztetek a filméjszakán?

Azt hiszem, hangszeren már nem fogok megtanulni játszani..... ezen kívül is annyi egyéb tervem van, amit még szeretnék megtanulni, megcsinálni, hogy egy élet kevés rá. :D A nyelvet tanulom, igazából csak az időhiány gátol.

Nem is írtam, hogy főiskolás a lányom. :D De az. :) Most idegenforgalmi szakmenedzser szakra jár, mert nem vették fel egyetemre, ahová szeretett volna menni. Ez két éves, utána majd valahová megy tovább, de még képlékeny a dolog, hogy mi is az, amit lenne kedve tanulni.
Most nincs barátja....épp nem tudja eldönteni, hogy tetszik-e neki a fiú, akivel párszor már találkozott. :lol:

Na és Te milyen nyelvet beszélsz?

Mivel fogjátok tölteni a húsvétot?

paczal
Jr. Member
Posts:22
Joined:Sat Mar 07, 2009 12:36 pm

Re: magyar stratofanok topicja

Post by paczal » Wed Mar 25, 2009 9:46 pm

Kyra, gratulálok az 500. hozzászólásodhoz!

War, Dumb&Dumber :D , Halálos hallgatás, Holtak napja, A spártaiak titkos élete :yuk: (de ez utóbbit nem kellett volna)

Korábban írtad, hogy főiskolás, igaz, akkor még nem voltam fórumtag. Nem olvastam el minden hozzászólást visszamenőleg, de ezt pl. igen.:)

Angolból szeretnék nyelvvizsgázni, de messze állok tőle. Talán nyáron teszek valamit az érdekében, de ahogy magam ismerem, ez egyáltalán nem biztos.
Szégyellem, de nagyon lusta vagyok. Nagyon tisztelem és irigylem azokat, akik beszélnek külföldiül:).

Húsvétkor legációba megyek. (A 3 nagy ünnepen az egyetem kiküldi a lelkész-szakos hallgatókat 1-1 gyülekezethez, hogy ott hirdessék az igét.)
Te mivel töltöd az ünnepet?

User avatar
Kyra
Sr. Member
Posts:558
Joined:Sun Nov 09, 2008 1:56 pm
Location:Hungary

Re: magyar stratofanok topicja

Post by Kyra » Thu Mar 26, 2009 12:21 am

Köszi! Nagyrészt a Spam részlegben gyűlt össze. :D

Hű, ennyi filmet képesek vagytok egyhuzamban végignézni? :roll: :lol:

A nyelvtanulással én is hasonlóképpen vagyok, mint Te.... irigylem, akik beszélnek nyelveket. Nade, Te írtad, hogy a nyelvtanulást sosem késő elkezdeni, még fiatal vagy, megtanulhatsz egy csomó nyelvet. :D
Latint tanultok?

Húsvétkor mi általában kirándulni megyünk, most is ezt tervezzük. Előtte csütörtökön megy a lányom 3 napra Bécsbe, meg Sopronba, szombat este jön haza, a férjem péntek-szombaton suliban lesz, úgyhogy én nyugodtan készülődhetek itthon. :D Vasárnap talán itthon leszünk, esetleg elmegyünk horgászni, hétfőn a tervek szerint valahová kirándulunk, piknikezünk. :D

Azt tudod már, hogy hová fogsz menni legációba?

Finnlandia, hová tűntél?

finnlandia
Sr. Member
Posts:1082
Joined:Thu Jul 05, 2007 10:56 am
Location:Hungary,Tatabanya
Contact:

Re: magyar stratofanok topicja

Post by finnlandia » Thu Mar 26, 2009 10:12 am

paczal wrote:sziasztok! Hogy telt a hétvégétek?

Igen, fémhúros.

Milyen nyelveken beszéltek? Hogy álltok a finnel? Ha jól tudom Majakka és Finnlandia, ti beszélitek, vagy tanuljátok.
Voltatok-e Finnországban, hányszor, mennyi ideig?



A múlthétvége jó volt!! De a mai is az lesz mert kezdődik a formula 1 ,de felvételről nézem délután mert reggel nem akarok korán kellni.

Igen tanulom a finnnyelvet kezdő szinten. Beszélni nem nagyon tudom. Majd gyakorlom sokat. De beszélek németül és egy kicsit angolul. Nem vagyok jó angolból ezért néha szótárral fordítok vagy webfordítót használom. De elfogok menni egy tanfojamra.

Finnországba még nem voltam, szeretnék menni.

finnlandia
Sr. Member
Posts:1082
Joined:Thu Jul 05, 2007 10:56 am
Location:Hungary,Tatabanya
Contact:

Re: magyar stratofanok topicja

Post by finnlandia » Thu Mar 26, 2009 10:17 am

Kyra wrote:Köszi! Nagyrészt a Spam részlegben gyűlt össze. :D

Hű, ennyi filmet képesek vagytok egyhuzamban végignézni? :roll: :lol:

A nyelvtanulással én is hasonlóképpen vagyok, mint Te.... irigylem, akik beszélnek nyelveket. Nade, Te írtad, hogy a nyelvtanulást sosem késő elkezdeni, még fiatal vagy, megtanulhatsz egy csomó nyelvet. :D
Latint tanultok?

Húsvétkor mi általában kirándulni megyünk, most is ezt tervezzük. Előtte csütörtökön megy a lányom 3 napra Bécsbe, meg Sopronba, szombat este jön haza, a férjem péntek-szombaton suliban lesz, úgyhogy én nyugodtan készülődhetek itthon. :D Vasárnap talán itthon leszünk, esetleg elmegyünk horgászni, hétfőn a tervek szerint valahová kirándulunk, piknikezünk. :D

Azt tudod már, hogy hová fogsz menni legációba?

Finnlandia, hová tűntél?


Nem tüntem el nagyon. Volt egy két személyes ügyintézésem. Holnap leszek szabad napos ezen a héten délutános vagyok.

Húsvétkor várjuk a locsolókat de csak 2 -t. Van kettö kisebb unokatesom. A többi már nagy. Nem csinálunk nagy ügyet azért belőle.

Post Reply